top of page

HISTORIA SZTUKI NIE JEST NUDNA

 

Studiowanie historii sztuki to nie tylko wkuwanie dat i artystów, przesiadywanie godzinami w pełnych kurzu bibliotekach (choć, nie ukrywajmy, bardzo to lubimy) czy dreptanie na obowiązkowe zajęcia. Przekonajcie się!

1/5/2014

Więcej informacji o wydarzeniu:  http://farbawplot.sztuka.edu.pl/

Fanpage: https://www.facebook.com/events/273278776179804/

Instagram: http://instagram.com/farbawplot#

7/1/2014

KONFERENCJA OGÓLNOPOLSKA INSTYTUTU HISTORII SZTUKI UKSW, KATEDRY KULTURY ARTYSTYCZNEJ I KOŁA NAUKOWEGO SHS UKSW

 

21 - 22 maja 2014 r. na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbedzie się konferenja ogólnopolska "Rzemiosło artystyczne na przestrzeni wieków".

 

 W chaosie codzienności nie zawracamy uwagi na przedmioty, które nas otaczają. Zapominamy, że wszystko, czym się posługujemy zostało kiedyś stworzone przez człowieka – zaprojektowane tak, by było nie tylko funkcjonalne, ale i piękne. W ten sposób zrodziło się rzemiosło artystyczne, zwane później sztuką użytkową, dekoracyjną. Od pewnego czasu obserwujemy wzrost zainteresowania ową dziedziną. Podczas licytacji w domach aukcyjnych meble, szkło, ceramika, wyroby złotnicze i tkaniny osiągają coraz wyższe ceny. Także badacze coraz chętniej podejmują zagadnienia dotyczące historii rzemiosła artystycznego. Muzea i galerie częściej zapraszają na wystawy, podczas których sztuka dekoracyjna nie jest jedynie dodatkiem wzbogacającym ekspozycję, ale „gra główną rolę”. Tego typu wydarzenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności.

 

Przy Seminarium doktorskim w Katedrze Kultury Artystycznej UKSW powstała inicjatywa zorganizowania konferencji naukowej poświęconej zagadnieniom związanym z historią sztuki dekoracyjnej. Chcielibyśmy podzielić się swoimi zainteresowaniami oraz zaprosić do dyskusji i zaprezentowania badań z dowolnej dziedziny rzemiosła artystycznego. Konferencja skierowana jest do pracowników naukowych, doktorantów, studentów, muzealników oraz wszystkich osób zafascynowanych tą tematyką.

 

Na zgłoszenia prelegentów z danymi kontaktowymi oraz abstraktem (maks. 300 słów) będziemy oczekiwać do 28 marca 2014 r. pod adresem konrzart@gmail.com. Decyzję o przyjęciu referatu podejmie specjalnie powołana komisja. Zgłaszający zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do udziału w konferencji drogą elektroniczną do dnia 7 kwietnia 2014 r. Konferencji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń przygotowanych przez partnerów oraz Instytut Historii Sztuki UKSW. Wszelkie informacje znajdą państwo na stronie www.konrzart.wix.com/ihsuksw. Udział w konferencji jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału i współpracy.

 

1/1

Please reload

bottom of page